یک راهبه جزئیات سر بریدن کشیش فرانسوی را فاش کرد

راهبه فرانسوی نجات یافته از ماجرای گروگان‌گیری کلیسایی در فرانسه، جزئیات بریدن سر کشیش فرانسوی به دست عناصر تروریستی داعش را فاش کرد.

church_france_isis_78734

به گزارش «محبت نیوز» ، دانیل راهبه فرانسوی، که از ماجرای گروگان‌‌گیری در کلیسایی در شمال فرانسه نجات یافته، جزئیات این ماجرا را که گروهک اسلامگرای داعش مسئولیت آن را به عهده گرفت و با ۳ کشته پایان یافت، فاش کرد.

العربیه به نقل از شبکه تلویزیونی سی ان ان  اعلام کرد که افراد مهاجم که به زبان عربی صحبت می کردند و عملیات خود را به تصویر کشیدند، کشیش فرانسوی را مجبور به زانو زدن کردند و بعد چاقو را زیرگلوی او گذاشتند و این کشش ۸۶ ساله را سر بریدند.

  • بیشتر بخوانید: ‘قاتل کشیش فرانسوی’ به طور مشروط آزاد بود !

اسلامگرایان داعش مسئولیت عملیات شمال غرب فرانسه را که به کشته شدن کشیش منجر شد به عهده گرفت و اعلام کرد که دو عضو داعش این عملیات را انجام داده اند.

به نقل از یورو نیوز ، پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های جهان نیز حمله به کلیسای شهر سنت اتین دو رورِ و کشته شدن یک کشیش در این حادثه را محکوم کرد و آن را وحشیانه خواند.

فدریکو لومباردی، مدیر دفتر رسانه ای واتیکان می گوید: «ما در کنار کلیسای فرانسه، اسقف روئن و همه مردم فرانسه هستیم. این واقعیت که این حمله در کلیسا اتفاق افتاده و یک کشیش کشته شده، کسی که عشق نسبت خدا را تبلیغ و مردم را موعظه می کند، ما را عمیقن در شوک فرو برد. این توهین به یک مکان مقدس برای احساسات ما و احساسات مذهبی، بسیار وحشتناک است.»

  • By Mohabat News
  • 1395/05/06
  • پاپ فرانسیس, داعش, داعش فرانسه, راهبه, سر بریدن, کشیش, واتیکان