‘قاتل کشیش فرانسوی’ به طور مشروط آزاد بود !

مقام های فرانسوی می گویند که یکی از مظنونان در قتل یک کشیش در شمال این کشور به طور مشروط آزاد بود. پلیس حتی او را با دستگاه تعیین موقعیت جغرافیایی زیر نظر داشت.

church-priest-slayبه گزارش «محبت نیوز» فرانسوا مولینز دادستان فرانسوی، مظنون را عادل کرمیشه ۱۹ ساله معرفی کرد که سال گذشته به خاطر تلاش برای رسیدن به سوریه بازداشت شده بود.

به نقل از بی بی سی،‌ کرمیشه و یک مهاجم مسلح دیگر پیشتر در روز سه شنبه پنج نفر را در کلیسایی در نزدیکی روآن در شمال فرانسه به گروگان گرفتند و گلوی ژاک همل، کشیش ۸۴ ساله کلیسا را بریدند. کرمیشه در حمله پلیس کشته شد و یکی دیگر از گروگان‌ها هم زخمی شده‌ و حال او وخیم گزارش شده است.

  • بیشتر بخوانید : اسلامگرایان تندرو«کشیش مسیحی» فرانسوی را سر بریدند

آقای مولینز گفت که دو مهاجم حامل یک بمب قلابی که در کاغذ آلومینیومی پوشیده شده بود بودند. آنها همچنین سلاح های دستی همراه داشتند.
این دو گروگان‌گیر پنج نفر، از جمله کشیش همل و دو خواهر روحانی را در کلیسایی در منطقه سن‌اتین‌ دو‌ رووری در ۱۲۵ کیلومتری شمال غربی پاریس گروگان گرفته بودند.

سه گروگان دیگر بدون هیچ آسیبی آزاد شدند.
برای مهار گروگان‌گیرها، پلیس فرانسه بسرعت وارد عمل شد چون بر اساس گزارش‌ها، یکی از خواهران روحانی توانسته بود از کلیسا فرار و پلیس را مطلع کند.
آقای مولینز گفت که از سه نفر از گروگان ها به عنوان سدی برای منع ورود پلیس استفاده شد.
به گفته او وقتی این سه نفر نهایتن رها شدند مهاجمان آنها را دنبال کردند و فریاد الله اکبر سردادند.
به گزارش خبرنگاران محلی گروگان‌گیرها هنگام ورود به کلیسا فریاد می‌زدند داعش .

گزارش ها حاکیست کرمیشه سعی کرده بود به سوریه سفر کند اما مقامات ترکیه مانع از این سفر شده‌ بودند.
مانوئل والس نخست‌وزیر این کشور در توئیتر این حمله را وحشیانه توصیف کرد و فرانسوا اولاند رییس‌جمهور و برنار کازانوو وزیر کشور فرانسه از محل حادثه دیدن کرده‌اند.
آقای اولاند به خبرنگاران گفت: داعش به ما اعلام جنگ داده و باید با تمام قوا با آنها بجنگیم اما همزمان باید به قانون هم احترام بگذاریم.

رییس‌جمهور فرانسه تهدید داعش را بسیار جدی خواند و از مردم این کشور خواست وحدت و یکپارچگی خود را حفظ کنند.
او همچنین گفت این تهدید منحصر به فرانسه نیست و بعنوان مثال آلمان هم با مسئله‌ای مشابه روبرو است.
خبرگزاری اعماق، وابسته به داعش، عاملان این حمله را دو سرباز داعش خوانده که به فراخوان برای حمله به صلیبیون متحد آمریکا پاسخ داده‌اند.
ده روز پیش، پس از حمله یک مرد با کامیون به مردم در روز ملی فرانسه در شهر نیس، وضعیت اضطراری در این کشور سه ماه دیگر تمدید شد.
در آن حادثه ۸۴ نفر کشته و حدود سیصد نفر زخمی شدند.

  • By Mohabat News
  • 1395/05/06
  • داعش, داعش فرانسه, سر بریدن, فرانسه, فرانسوا اولاند, کلیسا, گروگانگیری, مسیحیان فرانسه